Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 54 людини

5-та річниця бойових дій при Дебальцеві

Дата: 19 лютого 2020 о 17:00
Автор: Крупа А. І.
227 переглядів

18 лютого, виповнилося п'ять років з дня виходу сил АТО з Дебальцевого Донецької області. Кількість загиблих після захоплення бойовиками Дебальцевого досі невідома . Бої в Дебальцевому стали однією з ключових подій у протистоянні на Донбасі. У ньому взяли участь тисячі бійців та сотні одиниць техніки й артилерії з обох сторін. Дебальцеве було окуповано російською армією і бойовиками в лютому 2015 року, після того, як армія РФ вдруге, після Іловайська, пішла на пряме вторгнення в Україну. Найгостріша фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року. За інформацією Генштабу ЗСУ, штурм міста проходив за підтримки кадрових військових Росії. В боях брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів. Інформація про те, що сили АТО опинилися в оточенні, почала надходити на початку лютого. 7 лютого ЗСУ залишили село Рідкодуб, а 9 лютого бойовики та російські війська взяли під контроль село Логвинове, а з ним і дорогу з Дебальцевого на Артемівськ, через яку здійснювалося забезпечення сил АТО у місті. 12 лютого, були досягнуті так звані другі Мінські домовленості, які передбачали повне припинення вогню з 15 лютого 2015 року. Після встановлення умовного перемир'я бойовики перекинули до Дебальцевого, яке називали своїм внутрішнім районом, сили з інших напрямків. Як наслідок, ще більше посилилися обстріли опорних пунктів сил АТО. Додаткових резервів для підтримки сил АТО в Дебальцевому майже не було. За таких умов Генштаб ЗСУ вирішив 18 лютого вивести всі підрозділи з району. Через морози планувалося виходити не лише автошляхами, а й польовими дорогами. Відведення військ проходило двома основними маршрутами невеликими колонами під прикриттям бойових броньованих машин та артилерії. Також був організований маршрут, де імітувався рух колон. У бойових умовах повний вихід з Дебальцевого відбувався у кілька етапів і тривав кілька діб. Після завершення відходу сили АТО зайняли нову лінію оборони по річці Луганка. Бойовики намагалися атакувати нові позиції, але, без успіху. Загалом активні бої там продовжувалися до 21 лютого. За даними Генштабу, під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 - взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ.
Минуло 5 років із дня закінчення боїв під Дебальцевим. Відхід наших частин — операція, якій немає аналогів у сучасній військової історії.
Бійці й командири 128-ї окремої гірничо-штурмової Закарпатської бригади, які винесли на собі основний тягар тих боїв не дивилися смерті в обличчя, а навпаки.
Дебальцівська операція стоїть кісткою в горлі російським пропагандистам та їхньому командуванню. Вона показала, що Збройні Сили нашої держави здатні не просто дати відсіч противнику, а й зірвати всі його наступальні плани.
На Дебальцівську операцію сьогодні вішають ярлики — «котел», «невдала дія» тощо. Насправді, вона вже ввійшла в підручники з військового мистецтва. Цей досвід вивчають, розбирають по хвилинах і секундах. Вона дала військам віру у свої сили.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.