Козацької слави вірні нащадки
Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили. 14-го жовтня ми віддаємо данину любові та поваги до захисника України.
Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які уславлюють козаків. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України.
Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.
Свято День захисника України встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.
З глибини віків, із давніх-давен доходять до нас легенди про воїнів звитяжців, які не жаліючи життя свого боронили рідну землю – неньку Україну.
14 жовтня церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його суть – ідея заступництва Божої Матері над християнами.
Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.
Не оминуло це прекрасне свято і наш заклад освіти до Дня захисника України було проведено спортивне свято «Козацької слави вірні нащадки» на якому учні брали участь в різних спортивних та історичних конкурсах.
День козацтва, День захисника України -
Мужності й геройства свято.
Ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину,
Рідну землю свою - Україну.