ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО І СЬОГОДЕННЯ

Date: 15 березня 2019 о 17:28, Refreshed 15 березня 2019 о 19:22

У весняну пору, а саме 9 березня, народився Т.Г.Шевченко – великий син великого народу, відомий художник і геніальний поет, якого називають Кобзарем і національним Пророком. І у цю ж пору, 10 березня, на 47-ому році життя він відійшов у вічність, віддавши людям свій неперевершений талант і велике серце, сповнене любові до своєї землі і свого народу.
Із 47 років поет прожив 24 роки у кріпацтві, 10— на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але велич його духу, любов до України, віру в її щасливе майбутнє не зламали ні переслідування, ні заслання, ні життєві поневіряння.
З метою вшанування пам’яті великого Кобзаря, щороку в Україні відзначаються Шевченківські дні. Дата народження Т.Г.Шевченка була внесена до календаря пам’ятних та знаменних дат ЮНЕСКО і відзначається у всьому світі.
Сьогодні – 205 річниця з дня народження поета. Також, у нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів до цієї знаменної дати: літературні читання, тематичні виховні години, перегляд відео та конкурс малюнків. Зокрема, з метою формування в учнів початкових класів цілісного сприйняття світу була проведена групова інтегрована вправа, в якій були задіяні такі освітні галузі, як: мовно-літературна, громадянська, історична, соціальна, мистецька. Кожна група провела захист свого проекту: читаючи напам’ять вірші, розповідаючи цікаву інформацію про Т. Шевченка та «розмальовок пазлів».
Був проведений флешмоб до вірша «Тече вода з-під явора».
Декада пройшла на високому рівні, усі класи взяли активну участь у проведені заходів. Учителями початкових класів проведена значна робота у підготовці до Шевченківських днів. На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми проведення: використовувалися інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню дітей до глибин Шевченківської мудрості, утвердженню його духовних заповідей, як важливого чинника консолідації суспільства.

Також приємно відзначити ученицю 8 класу Федорище Тімею,яка брала участь у районному конкурсі "Декламування творів Тараса Шевченка" з поемою "Сова" .

Вчителем української мови та літератури Дудаш М.М., яка координувала та готувала основну частину заходів, з учнями 5-9 класів, було проведено:

-інсценівка за оповіданням Спиридона Черкасенка"Як Тарас ходив до залізних стовпів"(учні 5,7класи Нападій Євген та Ниткулинець Аліна);

-літературно-музична композиція"Доля жінки в кріпосницькому суспільстві"(5-9класи);

-виставка ілюстрацій до творів поета(5-7 класи);

Всі учасники були нагороджені дипломами,сертифікатами.