Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
27 січня, у день звільнення в'язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту.
У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі, та представників низки інших національностей.
Мільйони невинних людей було знищено лише за належність до єврейського народу. Нормальна людська свідомість відмовляється це сприймати.
Сьогодні нечисленні уже свідки оповідають нам про ті страшні події, а мовчазні схили та меморіали Бабиного Яру, інші місця упокоєння жертв нацизму несуть пам'ять про загиблих у віки.
Україна, яка втратила десятки мільйонів своїх синів і доньок різних національностей внаслідок злочинів тоталітаризму, нині протистоїть російській агресії, боронячи кордони демократичного світу.
Цей день має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій. Рано чи пізно усі понесуть покарання за свої нелюдські вчинки!
Низько схиляємо голови в пам’ять про безневинно закатованих жертв… Кінематографісти створили безліч художніх фільмів, які нагадують нам про страшну трагедію. Посилання на 3, які вшановують пам'ять понад 4 млн забраних життів. 1. "Список Шиндлера" ("Schindler's List"). Дата виходу: 1993 рік. Сильна військова драма про Оскара Шиндлера, якому вдалося врятувати від загибелі понад тисячу польських євреїв. Цей фільм нагадує, через що пройшли в'язні концтаборів. 2. "Піаніст" ("The Pianist"). Дата виходу: 2002 рік. Фільм розповідає історію композитора-єврея Владислава Шпільмана, котрий потрапляє у варшавське гетто. Він є геніальним піаністом, таланти якого здатні здивувати навіть німецького офіцера. Фільм зображає ті страшні події, що відбувалися за часів Другої світової війни, і змушує замислитися над тим, що пережили ті бідні люди. 3. "Хлопчик у смугастій піжамі" ("The Boy in the Striped Pyjamas"). Дата виходу: 2008 рік. Це сміливий та жорстокий фільм про дружбу двох дітей з "двох різних світів". Шмуель є в'язнем концтабору, а Бруно – син німецького солдата. Бруно не знає, що відбувається в таборі та не відчуває ненависті до інших людей. Він намагається зрозуміти, чому Шмуель не може залишати територію табору.